czwartek, 7 kwietnia 2016

Morze, zawsze morze!


Co robi dziecko morza po stosunkowo długiej nieobecności w domu? Biegnie na plażę, a jakże! Nie byłabym sobą, gdybym tego nie zrobiła... Mimo, że góry cały czas chodzą mi po głowie (i będą chodzić jeszcze bardzo, bardzo długo, o ile nie zawsze...), to mój dom jest tam, gdzie jest woda. Mogę być wszędzie, w końcu uwielbiam jeździć, wyjeżdżać, być gdzieś indziej, ale zawsze będę wracać nad to moje morze. Być może to właśnie przez to morze najtrudniejsze powroty są bardziej znośne... I to ten widok właśnie sprawia, że każde rozdarcie mniej boli. A okazuje się, że można być rozdartym na zaskakująco wiele kawałków!
Dawno temu, kiedy skończyłam liceum i wróciłam z Gliwic, byłam pewna, że serce mi pęknie i już nigdy nie będę w pełni szczęśliwa. Chciałam być i tu i tam. Tak samo mocno. W tym roku minie dziesięć lat. Faktycznie wtedy coś pękło, ale dowiedziałam się, że to nie jest koniec świata. Tęsknię, mam masę fantastycznych wspomnień, brakuje mi ludzi i miejsc. Nie ma tygodnia, żeby jakaś moja myśl się tam nie zabłąkała. Uwielbiam to miejsce i wiem, że to się nigdy nie zmieni. Zostawiłam tam spory kawałek serca. Kiedy tam jestem, jestem szczęśliwa. Niestety jeżdżę tam stanowczo za rzadko, mam wielką nadzieję, że to się kiedyś zmieni... Teraz pojawiły się góry. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przyszłą zimę również spędzę w Szklarskiej. W tym roku mnie oczarowała. Wiem, że to jeszcze nie jest miłość, ale nie da się ukryć, że zauroczenie jest silne. Przez to, że było naprawdę pięknie, przez to, że działo się dużo a ludzie byli świetni, dałam się oswoić szybciej i mocniej niż w normalnych warunkach. Te siedem tygodni było intensywne jak koncentrat.Wydaje mi się, że to wszystko było ze mną od zawsze. Wyjątkowo ciężko było mi to wszystko zostawić, a powrót dał mi konkretnie w kość. Pokochałam góry. Zamykam oczy i je widzę. Można? Można. Serce jest pojemne. Zaskakująco pojemne!













10 komentarzy:

  1. Świetna sukienka! <3

    A co do miejsc - rozumiem Cię doskonale - po studiach w dużym mieście musiałam wrócić do siebie, małej miejscowości i dzień w dzień myślałam i tęskniłam. Ale się zawzięłam i po dwóch latach wróciłam ;) Życzę Ci by wszystko się ułożyło po Twojej myśli.

    OdpowiedzUsuń
  2. już dwa lata nie byłam nad polskim morze.. pięknie!
    PorcelainDesire

    OdpowiedzUsuń
  3. Kocham morze,
    fajnie, że masz takie szczęście widzieć je na co dzień.
    Kurtka ma świetny kolor kochana

    Pozdrawiam Zocha
    http://www.zocha-fashion.pl/

    OdpowiedzUsuń
  4. Ahhh co ja bym dała żeby może mieć pod domem ;)
    Bardzo ładna czapka z kryształkami.




    Zapraszam na http://www.skynetic.pl gdzie znajdziecie ciekawe ujęcia z ziemi jak i powietrza.
    Aerial and ground based filming

    OdpowiedzUsuń
  5. Ach, kocham nasze polskie morze :) Śliczne zdjęcia!

    OdpowiedzUsuń
  6. Jastarnia...polskie morze...marzę o powrocie tam coraz bardziej:)Może w tym roku uda mi się tam pojechać z moim małym WIELKIM Skarbem:) Marząc o wakacjach natknęłam się na Twojego bloga Dominika;) chociaż Ty mnie może nie pamiętasz... :) ani dawnych wczasowiczów ze Śląska ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście, że Cię pamiętam!
      Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję do zobaczenia :)

      Usuń
  7. Coach Outlet http://www.coachstoreoutlet.us.org

    Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoe.eu.com

    Valentino Shoes http://www.valentinoshoes.eu.com

    Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutlet.us.org

    Coach Factory Outlet http://www.coachfactoryoutlet.us.org

    Coach Outlet Online http://www.coachoutletonlinestore.us.org

    Coach Purses http://www.coachpurse.us.com

    Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.us.com

    Toms Shoes http://www.toms-shoes.name

    Hermes Belts http://www.hermesbelts.us.org

    Louis Vuitton http://www.louisvuitton-outletstores.us.com

    Fendi Handbags http://www.fendibelt.us.com

    Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.eu.com

    Michael Kors Outlet http://www.michael-kors-outlet.us.com

    Stephen Curry Shoes http://www.stephencurryshoes.us.com

    Salomon Shoes http://www.salomonshoes.eu.com

    North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.in.net

    Coach Outlet http://www.outletcoach.in.net

    North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.us.com

    Burberry Outlet http://www.burberryoutletstore.us.org

    North Face Outlet http://www.north-faceoutlets.in.net

    North Face Jackets http://www.outletnorthface.in.net

    Skechers Shoes http://www.skechersshoes.us.com

    Toms Outlethttp://www.tomsoutletstore.us.org

    North Face Outlet http://www.northfacestoreoutlet.us.org

    Nike Air Max http://www.nikeoutlet.us.org

    Nike Hoodies http://www.nikehoodies.us.com

    Marc Jacobs Handbags http://www.marcjacobshandbags.name

    Marc Jacobs Outlet http://www.marcjacobsoutletstore.us.com

    Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us.com

    Jimmy Choos http://www.jimmychoos.in.net

    Burberry Belt http://www.burberrybelt.us.com

    Louis Vuitton Belt http://www.louisvuitton-belt.com

    Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo-belt.us.com

    Marc Jacobs Handbags http://marcjacobshandbagsoutlet.blog.com

    Lululemon Outlet http://www.lululemonsoutlet.us.com

    True Religion Outlet http://www.truereligion-outlets.in.net

    Tommy Hilfiger http://www.tommyhilfigeroutlet.us.com

    Michael Kors Outlet http://www.outletmichaelkors.eu.com

    Coach Outlet http://www.outletcoach.eu.com

    Red Bottoms http://www.redbottom.in.net

    Kevin Durant Shoes http://www.kevindurantshoes.us.org

    New Balance Outlet http://www.newbalanceoutlet.in.net

    Adidas Outlet http://www.adidasoutlet.in.net

    Coach Outlet Online http://www.coachoutlet-online.eu.com

    Stephen Curry Jersey http://www.stephencurryjersey.us.com

    Vans Outlet http://www.vansoutlet.us.com

    Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-outletstore.in.net

    True Religion Outlet http://www.true-religionoutlets.in.net

    ED Hardy Outlet http://www.edhardyoutlet.in.net

    North Face Outlet http://www.northfaceoutlet.eu.com

    UGG Outlet http://www.uggoutlet.us.org

    UGG Outlet http://www.outletugg.in.net

    North Face Outlet http://www.northface--outlet.us.com

    Ugg Boots Sale http://www.uggbootssale.in.net

    UGGS For Women http://www.uggsforwomen.us.com

    Skechers Go Walk http://www.skechersgowalk.us.com

    Adidas Yeezy Boost http://www.adidasyeezyboost.in.net

    Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.us.com

    Adidas NMD http://www.adidas-nmd.us.org

    Coach Outlet http://www.coachoutletinc.us.com

    OdpowiedzUsuń