poniedziałek, 30 listopada 2015

Black week.











Jest coś przerażającego w rzeczach nieodwracalnych. Coś tragicznego jest w końcu, w tym końcu ostatecznym. Coś mrożącego krew w żyłach, coś spędzającego sen z powiek... Są chwile, kiedy roztrzaskujemy się na milion maluteńkich kawałeczków, spektakularnie - jak słoik z cukrem, żeby trudniej było poskładać wszystko do kupy... Mój świat się zatrzymał. Kilka chwil temu nie marzyłam o niczym innym, chciałam żeby wszystko zwolniło, żebym mogła się w końcu ogarnąć, żeby nadrobić co trzeba, zrobić co trzeba... Dziś pluję sobie w brodę. W dupie mam takie niekontrolowane przystanki. To wcale nie przypomina leniwego siedzenia na ławce w parku. Jeśli już to gwałtowne hamowanie na drzewie... Drugi raz w tym roku stanęłam twarzą w twarz ze śmiercią cholernie wartościowego człowieka. O ile obie nadeszły zdecydowanie zbyt szybko, pierwsza poprzedzona była chorobą, co pozwoliło lekko się z nią oswoić. Druga przyszła nagle. Z dnia na dzień - jesteś, nie ma Cię. Nagle wszystko traci ostrość. Świadomość straty przygniata do tego stopnia, że trudno nabrać powietrza, oddychanie staje się wysiłkiem. Sama wiadomość o tej śmierci jest dla mnie równie szokująca, jak moja reakcja na nią... Okazuje się, że nie musi odejść nikt z rodziny, czy najbliższego otoczenia, żeby kompletnie się rozsypać. Odszedł człowiek, którego bardzo lubię, bardzo szanuję i jestem dumna, że jesteśmy znajomymi. Byliśmy. Cholernie żałuję, że nie miałam okazji poznać go bliżej, spędzić razem więcej czasu. Kiedy patrzę, jak żegnali go i wciąż żegnają przyjaciele, kłuje mnie w sercu. Ja nie mogę nazwać go przyjacielem, to byłoby nie w porządku choćby względem tych przyjaciół właśnie. Ale tego, jak bardzo go ceniłam (i będę cenić już zawsze!), nikt mi nie zabierze. Z drugiej strony, jeśli mi z tą całą sytuacją jest tak źle, nie chcę nawet myśleć, jak tragicznie jest jego bliższym. Życie bywa naprawdę okrutne. Pomyśleć, że stoimy w progu grudnia. Święta zbliżają się wielkimi krokami. Tyle, że Kolęda Dla Nieobecnych Preisnera, którą uwielbiam od lat, zyskała nową twarz. Kolejną. W zasadzie nie mogę w to uwierzyć. Chociaż wiem. Chociaż byłam na pogrzebie, widziałam trumnę i nazwisko. Nie chcę w to wierzyć. Wydaje mi się, że to niemożliwe, że już się nie spotkamy. Nie wypijemy tej herbaty odkładanej na później. Teraz już wiem, że nie wolno nic odkładać. Beznadziejne uczucie, kiedy okazuje się, że żadnego później nie będzie! A sprowadzając życie do internetu - czy wiecie, że są lajki i lajki wartościowe? Te jego liczyły się potrójnie... Ależ rzeczywistość potrafi brutalnie zaskakiwać. Tydzień już tkwię w tym stanie. Od tygodnia jestem w szoku. Jest mi źle i dziwnie. Tak naprawdę do dupy. Kompletnie! Świat jarał się czarnym piątkiem. Kiedy czarny staje się cały tydzień, ta nazwa wydaje się średnio stosowna. Czarny nie jest chyba jednak optymistycznym kolorem. Choćby te zdjęcia. Robiłam je we wrześniu ubiegłego roku. Strasznie mi się podobały, wyszły dokładnie tak, jak je sobie wymyśliłam. Do tego stopnia, że postanowiłam poczekać z nimi na jakąś odpowiednią okazję. Ehh... 
 Mam nadzieję, że kolejna czekoladka, na którą trafię z życiowego pudełka, będzie miała mniej gorzko-kwasny smak...


7 komentarzy:

  1. Hej, bardzo fajna stylizacja, ogólnie zakochałam się w szarościach. Najbardziej podoba mi się sweter, ale te buty są ciekawe, złaszcza te zapięcia na kostkach. zapraszam do mnie na www.lap-stajla.blogpspot.com, u mnie post o timberlandach.

    OdpowiedzUsuń
  2. http://nc8.pl/r/dGNm-Facebook-Kolor

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie sie ubierasz, masz styl i jestes elegancka.

    OdpowiedzUsuń
  4. Coach Outlet http://www.coachstoreoutlet.us.org

    Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoe.eu.com

    Valentino Shoes http://www.valentinoshoes.eu.com

    Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutlet.us.org

    Coach Factory Outlet http://www.coachfactoryoutlet.us.org

    Coach Outlet Online http://www.coachoutletonlinestore.us.org

    Coach Purses http://www.coachpurse.us.com

    Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.us.com

    Toms Shoes http://www.toms-shoes.name

    Hermes Belts http://www.hermesbelts.us.org

    Louis Vuitton http://www.louisvuitton-outletstores.us.com

    Fendi Handbags http://www.fendibelt.us.com

    Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.eu.com

    Michael Kors Outlet http://www.michael-kors-outlet.us.com

    Stephen Curry Shoes http://www.stephencurryshoes.us.com

    Salomon Shoes http://www.salomonshoes.eu.com

    North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.in.net

    Coach Outlet http://www.outletcoach.in.net

    North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.us.com

    Burberry Outlet http://www.burberryoutletstore.us.org

    North Face Outlet http://www.north-faceoutlets.in.net

    North Face Jackets http://www.outletnorthface.in.net

    Skechers Shoes http://www.skechersshoes.us.com

    Toms Outlethttp://www.tomsoutletstore.us.org

    North Face Outlet http://www.northfacestoreoutlet.us.org

    Nike Air Max http://www.nikeoutlet.us.org

    Nike Hoodies http://www.nikehoodies.us.com

    Marc Jacobs Handbags http://www.marcjacobshandbags.name

    Marc Jacobs Outlet http://www.marcjacobsoutletstore.us.com

    Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us.com

    Jimmy Choos http://www.jimmychoos.in.net

    Burberry Belt http://www.burberrybelt.us.com

    Louis Vuitton Belt http://www.louisvuitton-belt.com

    Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo-belt.us.com

    Marc Jacobs Handbags http://marcjacobshandbagsoutlet.blog.com

    Lululemon Outlet http://www.lululemonsoutlet.us.com

    True Religion Outlet http://www.truereligion-outlets.in.net

    Tommy Hilfiger http://www.tommyhilfigeroutlet.us.com

    Michael Kors Outlet http://www.outletmichaelkors.eu.com

    Coach Outlet http://www.outletcoach.eu.com

    Red Bottoms http://www.redbottom.in.net

    Kevin Durant Shoes http://www.kevindurantshoes.us.org

    New Balance Outlet http://www.newbalanceoutlet.in.net

    Adidas Outlet http://www.adidasoutlet.in.net

    Coach Outlet Online http://www.coachoutlet-online.eu.com

    Stephen Curry Jersey http://www.stephencurryjersey.us.com

    Vans Outlet http://www.vansoutlet.us.com

    Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-outletstore.in.net

    True Religion Outlet http://www.true-religionoutlets.in.net

    ED Hardy Outlet http://www.edhardyoutlet.in.net

    North Face Outlet http://www.northfaceoutlet.eu.com

    UGG Outlet http://www.uggoutlet.us.org

    UGG Outlet http://www.outletugg.in.net

    North Face Outlet http://www.northface--outlet.us.com

    Ugg Boots Sale http://www.uggbootssale.in.net

    UGGS For Women http://www.uggsforwomen.us.com

    Skechers Go Walk http://www.skechersgowalk.us.com

    Adidas Yeezy Boost http://www.adidasyeezyboost.in.net

    Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.us.com

    Adidas NMD http://www.adidas-nmd.us.org

    Coach Outlet http://www.coachoutletinc.us.com

    OdpowiedzUsuń