wtorek, 16 października 2018

Wind of Change.


Dobry wieczór, dzień dobry,
tradycyjnie na wstępie powinnam przeprosić - Was, bloga, siebie... Powinnam przeprosić i obiecać poprawę. Wyjaśnić dlaczego znowu zniknęłam, łudzić się, że czekaliście na mój powrót  i przy tym wszystkim zdawać sobie sprawę, że nie uwierzycie, że zaszyłam się w Bieszczadach, rzuciłam wszystko itp. Chociaż...
Opowiem Wam historię.
Minęło (bez tygodnia) pięć miesięcy od kiedy ostatnio tu byłam. Szmat czasu. Zawiał wiatr zmian. Zmienił dużo, bardzo dużo, wiał długo. W sumie to był sztorm i zmienił prawie wszystko, ale nie bądźmy drobiazgowi... Nawet teraz, kiedy staram się jakoś to sobie wszystko w głowie poukładać, żeby opowieść miała ręce i nogi, czuję przeciąg, tornado myśli. Chciałabym, żeby było pięknie i wesoło (bo tak lubię przecież najbardziej), ale okazuje się, że bez łez nie mogę.
Może zacznę od początku. I tu zaznaczę, że to nie tak, że ten wiatr wiał mi zawsze piaskiem w oczy. Wiał też w dobrą stronę (w tym momencie możecie sobie zanucić Początek, chyba że tylko ja słyszę to w każdym zdaniu tego typu...). Bywało, że fantastycznie rozwiewał mi włosy, sukienki, skusił na kite'a.

Dawno temu, w drugiej połowie marca, wróciłam ze Szklarskiej Poręby. Oczywiście wiecie, że spędziłam kolejną zimę fantastycznie się bawiąc w górach, bo przecież już wam o tym wspominałam. Wracam do tego momentu, bo to właśnie wtedy zaczął wiać ten wiatr zmian.
Zapragnęłam czegoś więcej, czegoś innego, czegoś nowego. Dziś widzę bardzo wyraźnie, że życzenia się spełniają, choć to momentami bywa cholernie ironiczne. 
"Uważaj czego sobie życzysz, bo to może się spełnić".
10 kwietnia rozpoczęłam nową przygodę (ależ to fantastycznie brzmi!), a tak serio to dałam się porwać fali zmian i zdecydowałam się na drugą pracę. Nie uwierzyłabym w to nawet dwa tygodnie wcześniej! Tymczasem minęło właśnie pół roku od kiedy zostałam recepcjonistką. Serio. Chociaż w sumie to chyba jeszcze cały czas nie wierzę, że to się dzieje, że na poważnie, że w białej koszuli... Tak czy inaczej mam grafik, wypłatę, nawet strój specjalny (ale o tym nie będziemy rozmawiać, zdecydowanie!). Mogę sobie wierzyć, ale to chyba jednak się dzieje.
Krótko po tym, jak podjęłam się tej nowej pracy, stała się rzecz straszna! To nie był kubeł zimnej wody, to nie był kubeł lodowatej wody w upalny dzień (a ostatnie miesiące mieliśmy wyjątkowo gorące). Szczerze, to jeszcze nie wiem co to było. Nie potrafię tego nazwać. Kop w twarz, zupełnie nieoczekiwany kop w twarz z jakiegoś cholernego glana. 
Podczas ogólnych badań okazało się, że Rupert ma fatalne wyniki krwi. Powtarzanie badań i zaklinanie rzeczywistości nie pomogło. Rak. Trzy pieprzone litery. Znak zodiaku mojego brata. Rak. Nie mogłam w to uwierzyć. Nie chciałam w to uwierzyć. Łudziłam się, że będzie dobrze, że to nie może być prawda, że "to tylko sen, a w sen nie trzeba wierzyć" (przecież Bezsenni przekonywali mnie o tym od lat!). To jednak nie był sen, ani film. 
Miał przed sobą tydzień, miesiąc, pół roku. Dostaliśmy dwa miesiące. Najpiękniejsze i najsmutniejsze miesiące naszego życia. Przy mojej ostatniej wizycie tutaj pisałam o tym, żeby żyj, jakby nie było jutra. O ile łatwiej się o tym myśli, kiedy się tylko gdyba. Ja przeżywałam to w dosłownym znaczeniu każdego dnia. Bolała mnie każda chwila, którą mogłam stracić. 
Ten dzień krążył nad nami jak ciemna chmura, upierdliwa mucha, komar, który nie daje zasnąć. Mleko się rozlało, mogliśmy tylko czekać. I w najlepszy możliwy sposób wykorzystać czas, który pozostał. 
Ten dzień, kiedy nadszedł, roztrzaskał mnie na milion kawałków. 
Parafrazując Taco (bo te wersy, w tamtym czasie chodziły za mną jak cień) - łamało mi się serce nieraz, ale to co widzę teraz, mnie zabija niemal. 
To było tak, że "nic tu po mnie jeśli nie ma Cię też i nic już więcej nie zachwyci mnie, bo nic tu po mnie jeśli nie ma cię też..."
Płakałam. Płakałam bez końca. Wylałam morze łez. Przez pierwsze dni ledwo rozpoznawałam się w lustrze. Nie jestem pewna czy był chociaż centymetr mojej twarzy, który nie był opuchnięty. Myślałam, ze te łzy się nie skończą. 
Jeszcze się nie skończyły. 
Kiedy myślałam, że umrę, że to pęknięte serce nie da rady, że w tym całym moim bólu i cierpieniu osiągnęłam dno (albo najwyższy level), że już gorzej być nie może, że to już koniec - zostałam brutalnie sprowadzona na ziemię. Okazało się, że są istoty delikatniejsze, jeszcze bardziej kruche. 
Albert, moja kocia miłość, mały czarny futrzak, który swoim nagłym pojawieniem się w moim życiu zamienił mnie w typową demotywatorową Grażynę, dwa tygodnie po śmierci Ruperta postanowił do niego dołączyć. Dostał najprawdziwszej depresji i umarł. Zgasł, zupełnie stracił chęć do życia. Tak całkowicie. Ależ mi się wtedy nie chciało oddychać! Chciałam spytać co jeszcze, ale bałam się, że to zostanie odebrane jako zachęta do dalszej zabawy... 
Szczerze nienawidzę czerwca 2018. Zmiażdżył mnie, wdeptał w podłogę, obrócił w drobny pył, przemielił, wypluł, przejechał walcem. Wtedy czułam, że nic mnie już bardziej nie zaboli. Najwymyślniejsze tortury nie zrobiłyby na mnie wrażenia.
Byłam, zachowywałam się stosunkowo normalnie, funkcjonowałam. Wychodziłam - z łóżka, z domu. Nie miałam apetytu, w najmniej oczekiwanych momentach oczy zalewały mi się łzami, ale nie umarłam. Okazało się, że to nie jest takie proste, trzeba jeszcze więcej.
Czas mijał, w domu było nieznośnie pusto. Kawa w ogrodzie straciła smak i urok. Ale mijał, nie stanął w miejscu, wbrew temu, co mogło mi się wcześniej wydawać.
Los się musiał odmienić.
Sytuację i moje zdrowie psychiczne ratowali różni znajomi, którzy wyjątkowo intensywnie odwiedzali w te wakacje Jastarnię.  
Jestem Wam wszystkim szalenie wdzięczna, że przewijaliście się w te ciężkie letnie dni przez moje życie i nie pozwoliliście mi zaszyć się łóżku. Wiem, że z czasem byłoby mi strasznie trudno z niego wyjść.
Te wszystkie ciepłe, wspólne wieczory sprawiły mi bardzo dużo radości. I niezwykle szybko okazało się, że jest koniec sierpnia. Konkretnie ostatni weekend sierpnia, czyli finał Męskiego Grania w Żywcu. Koncert na którym bardzo chciałam być, ale wcale być nie miałam. Jeszcze w pociągu nie wierzyłam, że ściskam w dłoni bilet i tam jadę. W sumie to stojąc pod sceną, jeszcze kręciłam głową i przecierałam oczy ze zdumienia. Widziałam i słyszałam więcej niż sobie wyobrażałam. Ależ to było dobre! Doskonałe. Marzenie, które się spełniło. Tak serio, nie w krzywym zwierciadle. Przyjemne uczucie.
Póżniej nadszedł dzień, który również wisiał w powietrzu - pojechaliśmy do schroniska. Bez planu, ja z całym wachlarzem obaw, bo nigdy wcześniej w takim miejscu nie byłam. Bałam się przerażającego widoku, którego nie zastałam. Było mnóstwo słodkich kotów, fajnych psiaków i przemiłych ludzi. Nie byłam pewna jak to działa, czego się spodziewać. Teraz wiem, ale i tak nie umiałabym tego chyba porządnie wytłumaczyć. Ale właśnie na sofie za moimi plecami śpią dwie panienki. Tak najzwyczajniej w świecie. Wróciły spacery, głaskanie, sierść na ubraniach, psie miski i chrupki, które notorycznie rozdeptuje. Wróciło życie. Inne, nowe, fajne. Nie sprawiły, że mi mniej brakuje, moich chłopców, ale sprawiły, że jest dużo lepiej. Są przesłodkie i kochane. Szczęście się uśmiechnęło. To nawet zabawne, że podwójnie. Dom potrzebuje futerka, człowiek go potrzebuje. 
Mówią, że zmiany są potrzebne. Prawdopodobnie tak jest, mimo że jeszcze mam mieszane uczucia. Jestem bogatsza o wszystko co przeżyłam. Zmiany mocno namieszały. Znowu się zmieniłam, Zmienił się mój świat, moje podejście do niektórych spraw, do niektórych ludzi. Ktoś przekręcił kalejdoskop. Jest inaczej. Może gorzej, może lepiej. Inaczej. 
A wiatr ciągle wieje.

16 komentarzy:

 1. Świetne zdjęcia a wiaterek też niczego sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie Ci w żółtym! W ogóle świetna ta sukienka ;) Chciałoby się powiedzieć, że zwiewna, ale nad morzem to wszystko zwiewne, przy odpowiednim wietrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam żółty świetnie dla Ciebie pasuje wyglądasz genialnie. Sukienka jest przepiękna, świetnie dla Ciebie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ energetycznie w tym żółtym :) Piękna sukienka! Świetnie wyglądałaby z tymi butami https://visione.pl/product-pol-5587-Botki-KOTYL-Granat-Zamsz-wz-9707.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że sobie radzisz w życiu!
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich i zapraszam na moją stronę terazmoda.pl.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna stylizacja! W takiej scenerii nie mogło wyjść inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 7. I have been casting spells for many years and I have helped many people, I might be able to help you too. I am honest, and I genuinely care for all the clients who choose me to cast a spell for them.
  If you have any questions about Love, Money, curse, protection, bad luck, divorce, court cases, or about me please call or email me. I really want you to feel comfortable before moving forward with any spells, or other services. I will take the time to explain things to you and provide you with honest advice, to what is best for your situation. I will not pressure you into having a spell cast, I will leave that decision up to you, and when or if you decide to move forward, I might be able to help you.
  I will respect your Privacy. I will not seek to obtain any of your personal information beyond what you might voluntarily offer and all information you might give me including emails, phone numbers and photos will remain private and confidential.
  I perform my Rituals only at night between the hours of 0.00 - 0.59 (South African time) lasting 1 hour but of course, this depends on the nature of the ritual, some rituals might take hours and can also become necessary to be performed at specials places like; flowing streams, cemeteries and other places dictated by the gods.
  I do not want anyone to be under any illusions about my spells and its numerous rituals. Real and effective Voodoo is no child's play, it is expensive because, after the rituals, I will have to destroy all the materials involved by fire and the ashes scattered over a flowing stream or river.
  You will get what you seek.But please understand this might take a lot of time and that individual results may vary. contact +27663492930, greatogudugu@gmail.com

  Herbal cure for Following DISEASES,this is not scam is 100% Real.

  -HPV
  -DIABETES
  -PENIS ENLARGEMENT AND WEAK ERECTION
  -VIRGINA PROBLEM
  -WHOOPING COUGH
  - HEPATITIS B
  -FORDYCE SPOT
  -COLD SORE
  -ALS
  -LOWER RESPIRATORY INFECTION
  -LOW SPERM COUNT
  -MRSA(METHICILLIN-RESISTANT STAPHYLOCOCCUS AUREUS
  -ZIKA VIRUS
  -HIV
  -STROKE
  -IMPOTENCE
  -PILE
  -HYPERTENSION
  -LOW SPERM COUNT
  -MENOPAUSE DISEASE
  -ASTHMA
  -CANCER
  -BARENESS/INFERTILITY
  -PCOS
  -SHINGLES
  -VIRAL HEPATITIS/HEPATITIS B
  -FIBROID
  -ASTHMA
  -SICKLE CELL
  -TINNITUS
  -BARENESS/INFERTILITY
  -DIARRHEA and so on...WhatsApp: +27663492930

  OdpowiedzUsuń
 8. Delta Customer Service Number
  Delta Customer Service
  Delta Customer Number
  Delta Service Number
  +18882623768
  DELTA CUSTOMER SUPPORT AND SERVICES
  +18882623768 Delta customer number for
  Technical Support

  Reservations

  Cargo Department

  Customer Service

  Lost Baggage

  Medallion Status
  OdpowiedzUsuń
 9. Quickbooks Enterprise Support Phone Number
  Get Help for all your issues with QuickBooks Enterprise.
  Call (888) 802-9333
  Call Intuit QuickBooks Online Customer Services Helpline Phone Number USA 1-888-802-9333 to fix your Accounting Issues.
  QuickBooks Technical Support Contact Team Will fixes your issue Enterprises,
  Payroll, Pro, Premier, Vat, Bank Errors etc , QuickBooks Online Support Number 1-888-802-9333 USA

  OdpowiedzUsuń
 10. +1 (888) 262-3763 Delta Airlines Customer Service Number for :

  Delta Airline Reservatations

  Airline Booking

  PNR Change

  Online Delta Ticket Booking

  Delta Customer Care

  Best phone number to reach Delta

  Airline VIP Lounge

  Delta Celebrity Reservation  24 hours, 7 days
  Delta customer service number .
  Get in touch with Delta’s customer service department through the following phone numbers,email and contact form.
  For more information about reservations, technical support, cargo department, lost baggage and medallion status, please call the numbers listed Above .

  Delta Customer Service Number
  Delta Flight Reservation Number
  Delta Customer Service
  Delta Customer Number
  Delta Service Number
  Delta Airlines Reservation Number

  OdpowiedzUsuń
 11. Apply India EVisa from your home country Online.
  No need to visit Embassy and No more worries about document and application validation.
  Evisa India can be now applied Online by visiting i-visaindia.com
  - Click on Apply eVisa or Begin Application
  - Start filling the first form with Basic Details for applying Indian eVisa
  - Complete form 2 and form 3
  - Make Payment and Upload Documents
  -Submit Your eVisa Application.
  - Wait for Confirmation email.
  - Your evisa India is applied Successfully
  - Find your eVisa India in your email.

  OdpowiedzUsuń
 12. نقل عفش من جدة الى الاردن
  شركة نقل عفش من جدة الى الاردن
  شركات نقل العفش من جدة للاردن
  اجراءات نقل العفش للاردن
  شحن من جدة الى عمان
  شركات النقل البرى من جدة الى الاردن
  شحن اثاث من السعودية الى الاردن
  اجراءات نقل الاثاث من السعودية الى الاردن
  شحن من جده للاردن
  اسعار شحن الاثاث من السعودية الى الاردن
  نقل عفش من السعودية الى الاردن
  شركة شحن من السعودية الى الاردن
  نقل عفش من جدة الى الامارات
  شركة نقل عفش من جدة الى الامارات
  شركات نقل العفش من جدة للامارات
  اجراءات نقل العفش للامارات
  شحن من جدة الى دبى
  شركات النقل البرى من جدة الى الامارات
  شحن اثاث من السعودية الى الامارات
  شحن من جده للامارات
  اسعار شحن الاثاث من السعودية الى الامارات
  نقل عفش من السعودية الى الامارات
  شركة شحن من السعودية الى الامارات
  نقل عفش من الرياض الى الامارات
  شركة نقل عفش من الرياض الى الامارات
  شركات نقل العفش من الرياض للامارات
  اجراءات نقل العفش للامارات
  شحن من الرياض الى دبى

  OdpowiedzUsuń

 13. يسعدنا تقديم كافة خدمات نقل العفش والشحن الدولى الى من السعودية الى الاردن من السعودية الى الامارات شحن من جدة للاردن تنظيف منازل وخزانات ورش مبيدات ومكافحة حشرات شحن دولى من الرياض للامارات
  اضغط على الخدمة لتصل الى موقعنا
  نقل عفش من جدة الى الاردن
  شركة نقل عفش من جدة الى الاردن
  شحن الاثاث من جدة الى الاردن
  شركات نقل العفش من جدة للاردن
  اجراءات نقل العفش للاردن
  شحن من جدة الى عمان
  شركات النقل البرى من جدة الى الاردن
  شحن اثاث من السعودية الى الاردن
  اجراءات نقل الاثاث من السعودية الى الاردن
  شحن من جده للاردن
  اسعار شحن الاثاث من السعودية الى الاردن
  رش مبيدات ومكافحة حشرات بجدة
  شركة تنظيف خزانات بجدة
  شركة تنظيف منازل بجدة

  ==========================

  نقل عفش من الرياض الى الامارات
  شركة نقل عفش من الرياض الى الامارات
  شحن الاثاث من الرياض الى الامارات
  شركات نقل العفش من الرياض للامارات
  شركة شحن عفش من الرياض الي الامارات
  شحن من الرياض الى دبى
  شركة نقل عفش من الرياض الى دبي
  شحن اثاث من السعودية الى الامارات
  شركة شحن عفش من الرياض الى الامارات
  شركة شحن من الرياض الى الامارات
  شحن من الرياض للامارات
  شركة شحن من السعودية الى الامارات
  شركة شحن من السعودية لمصر
  شركة شحن من الرياض لمصر

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudne zdjęcia! Piękna sukienka.

  OdpowiedzUsuń