środa, 4 maja 2011

Hura, hura, matura!

O ile się nie mylę, dziś startują egzaminy maturalne 2o11. Siedziałam sobie wczoraj i stwierdziłam, że rok temu też pisałam maturę z polskiego... Wszystko byłoby cudownie, ale nie rok, tylko pięć lat temu. Mała pomyłka... Nie wiem skąd ten pomysł w ogóle. Swoją drogą - szybko ten czas zleciał!
Zastanawiam się jaka obecnie panuje maturalna moda. Czy króluje klasyka i biało-czarne komplety? A może maturzystki mimo stresu podążają za najnowszymi trendami. Nie miałam okazji zobaczyć nikogo pędzącego do szkoły, ale podejrzewam, że tutaj będzie raczej klasycznie. 
Ja w tamtych dość odległych już maturalnych czasach miałam zdecydowanie (!) mniej ciuchów, co za tym idzie mniej możliwości. Szczególnie, że wszystkie moje rzeczy były grzeczne i raczej mało z nich powalało oryginalnością. Pamiętam, że na każdy z pięciu egzaminów, które miałam ubierałam coś innego. Cztery razy postawiłam na czerń z bielą, raz za kolor. Egzamin z geografii zdawałam w przewiewnej malinowej spódnicy (za kolano,  żeby nie przesadzać)  i białej koszuli (bez kołnierza, z bufkowanymi rękawami). Jedynym minusem tego stroju było to, że po egzaminie się rozpadało. Zanim doszłam do domu (co z różnymi przystankami, lodami w parku i innymi atrakcjami zajęło trochę czasu) byłam zupełnie mokra. A koszula i spódnica były równie prześwitujące. Jak się okazało, nic by nie zmieniło gdybym ściągnęła z siebie te dwa ciuchy. A przez całą drogę zastanawiałam się czemu ludzie patrzą na mnie tak uważnie... 
A jak wyglądały Wasze stroje maturalne? Były zgodne z trendami, czy raczej z tym, co było  nakazane przez szkołę i nauczycieli?

A WSZYSTKIM tegorocznym maturzystom, tym znanym mi i nieznanym zupełnie życzę POWODZENIA!
 płaszcz - Japan Style/Allegro
sweter - Atmosphere/lumpex
buty - Next/Allegro

5 komentarzy:

 1. bardzo fajne zakolanówki.

  OdpowiedzUsuń
 2. podoba mi się :)


  zapraszam do siebie:
  www.made-vogue.blogspot.com
  xoxo

  OdpowiedzUsuń
 3. ja przez całą maturę miałam głęboko w poważaniu co mam na sobie, byle tylko było eleganckie i biało czarne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ładny zestaw, zakolanówki są rewelacyjne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przygotowania do matury pójdą dużo łatwiej, kiedy skorzystamy z pomocy dobrego korepetytora. Na stronie https://www.jasne.online/ można znaleźć doświadczonych nauczycieli.

  OdpowiedzUsuń