poniedziałek, 9 maja 2011

Kolorujemy. Kolorujmy!

W tym sezonie warto zaopatrzyć się odpowiednią porcje kolorów. Moim zdaniem kolor potrzebny jest zawsze, bez względu na modę, sezon, czy porę roku. Teraz jednak uderzył z przytupem. W końcu wszędzie zrobiło się kolorowo i apetycznie. Może nie do końca wszędzie, bo głównie w czasopismach, sklepach i na wybiegach, ale to i tak dużo... Poza tym to pierwszy poważny krok do tego, żeby zagościł na ulicach. 
Pomijając różne cudowne połączenia proponowane nam przez projektantów, kolor sam w sobie jest wspaniały. Na każdej płaszczyźnie - w domu, ogrodzie, szafie, w makijażu. 
Pierwszym krokiem w kierunku kolorowej rewolucji mogą być lakiery do paznokci. Niby szczegół, nie wymaga wielkiej odwagi, bo w razie czego ręce do kieszeni można schować, a wrażanie robi wielkie. Takie eksperymenty są zdecydowanie tańsze od zakupów odzieżowych i pozwolą się oswoić z kolorem. 
U mnie kolor zdecydowanie rządzi. Całe mieszkanie mamy dość mocno kolorowe i praktycznie każdy metr jest w swój sposób zapchany, bo we wnętrzach tego typu czuję się lepiej niż w bieli i pustej przestrzeni. Paznokcie kolorowe uwielbiam, buty ubóstwiam, ciuchy też lubię przeróżne. 
Dobrym kolorowym akcentem może być torebka. Nawet osobom gustującym w neutralnych ubraniach doda blasku i pazura przede wszystkim. Dla spragnionych mocnych wrażeń stanie się kropką nad i w maksymalnie kolorowym zestawieniu. Dobry kolor, wskazane żeby był dość żywy, będzie pasował praktycznie do wszystkich rzeczy, więc nie trzeba od razu zaopatrywać się w całą gamę kolorów. Torebka nie musi być całkowicie dopasowana do stroju, więc wystarczy mniej więcej przejrzeć zawartość szafy i jakiś kolor nasunie się sam... Przyznam, że jeszcze nie zastanawiałam się nad kolorem ewentualnej nowej torebki, ale zakochałam się w fuksjowym kuferku Furli z PVC. Niestety nic nie wskazuje na to, że stanę się jej posiadaczką. A szkoda, wielka szkoda!
Kolejnym małym kolorowym akcentem mogą być okulary, buty, biżuteria, czy neonowe zegarki. Zdecydowanie jest w czym wybierać... Macie już swoje typy?
 kardigan - Papaya / Allegro
bluzka - vintage
spodnie - Cropp
buty - American Club / prezent
okulary - stragan wakacyjny

2 komentarze: