piątek, 4 marca 2011

Wiosenna wyliczanka z resztką śniegu w tle.

Żeby przywołać wiosnę przeglądam trendy na nadchodzący sezon. Wszystkie polskie modowe czasopisma, które prenumeruję, mówią jednym głosem. Internet potwierdza. Gdyby wszyscy się ładnie dostosowali do wiosennych trendów, ulice wyglądałyby cudownie. Niestety na to nie możemy liczyć. Połowa społeczeństwa kolejny sezon przechodzi w bluzach z kapturem, rurkach i adidasach. Bez względu na płeć, figurę itp. Z jednej strony to całkiem pozytywne zjawisko... Na takim szaro-buro-nijakim tle przy odrobinie gustu wygląda się świetnie. Tyle, że z estetycznego punktu widzenia to raczej mało przyjemne.
Ale odchodzę od tematu... Wiosna! 
W tym sezonie królować ma apetyczny pomarańcz. Dla tych, których ten kolor nie przekonuje znajdą się inne mocne i równie atrakcyjne barwy, szczególnie trendy ma być żółty. Najważniejsze, żeby były mocne i wyraźne, nasycone, elektryzujące. Do woli można je łączyć, kombinować, szaleć. Bardzo się z tego cieszę. Uwielbiam kolory, dużo kolorów. Moje słodko apetyczne połączenie sprzed dwóch lat dalej będzie hot. Mam na myśli pomarańcz z fuksją. Cudo!
Lata 70. również nie schodzą ze sceny hitów. Dalej nosimy te niezwykle zgrabne fasony lekko rozszerzanych jeansów, kombinezony (uwielbiam!), kapelusze. Cieszę się z niezwykłej ilości wspaniałych butów na koturnach. Po obejrzeniu pierwszego wiosennego pokazu D&G, oszalałam na punkcie wysokich kwiatowych koturn, jeszcze nigdzie nie trafiłam na idealne...
Srebro! Opalizujące tkaniny, srebrne buty i dodatki. W końcu wychodzi na ulicę w południe, nie tylko nocą do klubów. Moje ukochane połączenie to srebro z bielą lub szarym. 
Jak co sezon paski. Czy ktoś nie lubi pasków?  Marynarskie granatowo-białe praktycznie są wiecznie młode i atrakcyjne. Teraz dorzucamy kolorowe, szerokie pasy. Słowem wszystkie paski dozwolone.
No i kwiaty. To było do przewidzenia patrząc na zagraniczne sieciówki, które od zeszłego sezonu promują kwiatowe wzory. U nas zakwita teraz. Kwiatowe sukienki, tuniki, bluzki, buty... Uwielbiam wszystko! Poza tym czy istnieje jakiś motyw bardziej kojarzący się z wiosną?sweter - inspiracja Next, wykonany przez mamę
spodnie - House
buty - Allegro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz