środa, 14 listopada 2012

Paski, styl i chochliki.


Odkrycie własnego stylu jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Trwa walka między rzeczami ładnymi, modnymi i tymi, w których dobrze się wygląda. Niestety nie we wszystkim wygląda się dobrze i stylowo. Z drugiej strony nie we wszystkim się dobrze czuje. Gdzieś między milionem właściwości i rzeczy jest złoty środek. Ideał. Dotarcie do niego to długa droga pełna prób i porażek. Ja ciągle idę. Po latach doświadczeń, spektakularnych katastrofach i małych sukcesach, zebrałam masę informacji. I zdjęć. Często przykrych, jak się okazuje po czasie, ale nie tylko. Taka specyfika doświadczeń. Mam listę pewniaków. Kolory, wzory, fasony, ale nie dorosłam jeszcze do trzymania się ich. Może inaczej... Doskonale wiem o ich istnieniu. Wiem, że zawsze mogę sięgnąć po coś sprawdzonego, ale mam świadomość, że nie przetestowałam wszystkich możliwości. To może być mój największy życiowy błąd (bo tyczy się nie tylko ubierania), ale nie potrafię się ograniczyć. To jak z tym przeciągiem, o którym wczoraj napomknęłam. Strasznie mi trudno pozamykać drzwi. Pootwierałam je, coś znalazłam, ale szukam dalej. Nie spróbuję, nie będę wiedziała. Dlatego na przykład blog przypomina pole walki. Wielkie pole eksperymentalne. Wiem, że byłoby lepiej gdybym trzymała się dobrych zestawów. Mam w głowie chochlika, który mi to uniemożliwia. Można by się pokusić o stwierdzenie, że nie mam własnego stylu. Większość z Was może tak uważać. Macie prawo. Ja uważam, że go posiadam. Każdy go chyba posiada (?). Lepszy, gorszy, ale własny. Inna sprawa, jeśli chodzi o te wszystkie kserokopie kserokopii manekinów... Wszystkie moje rzeczy są ze sobą połączone w pokrętny sposób. Tak samo łączenie ich ze sobą. Niby chaos, ale jakoś to ogarniam.


6 komentarzy:

 1. Nie przepadam za tymi prison pants'ami, jednak w Twoim wydaniu w wersji total look jestem w stanie je 'przełknąć'.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeglądając różnego rodzaju blogi, trafiłam na Twój. Przeczytałam trochę Twoich wpisów, jak i komentarzy. Jeden Twój wpis zdziwił mnie bardzo, ten dotyczący chamskich nic nie wnoszących komentarzy. Takich komentarzy wcale nie zauważyłam. To, że ktoś krytykuje Twoją stylizację nie znaczy, że jest chamski. Decydując się na pisanie i zamieszczanie zdjęć w internecie należy liczyć się z tym, że będzie się narażonym na rożnego rodzaju wpisy, zarówno te dobre jak i złe. Jeżeli, ktoś nie życzy sobie negatywnych wpisów powinien zrezygnować z internetowych publikacji a wysyłać je tylko znajomym licząc wyłącznie na pochwały. Widać, że wiele pozytywnych komentarzy, to wpisy na zasadzie - super i zapraszam do mnie. Wiadomo o co chodzi. Faktem jest, że wiele Twoich stylizacji jest mało trafionych i nie można się obrażać, że ktoś to krytykuje. Niektórzy wręcz blokują IP komputerów, aby takich komentarzy nie otrzymywać, co jest już żenujące. Dobrze dobrana stylizacji to przecież taka, która ukrywa niedoskonałości a podkreśla mocne strony. Jak, ktoś nie ma wzrostu modelki, to niestety wiele kreacji nie jest dla niego, aby jeszcze bardziej nie "skrócić sylwetki. Jak ktoś nie jest posiadaczem alabastrowych dłoni, to nie podkreśla ich dużymi pierścionkami, ani jaskrawym lakierem do paznokci, aby ta część ciała nie rzucała się w oczy.Twoje teksty też, gdyby je przesiać przez sito, to głównie ograniczają się do tego, że jesteś totalnie zakochana w jakimś ciuch, ile to ich masz itp. Stać Cię chyba na więcej. Nie wiem kim jesteś z zawodu, jakie jest Twoje wykształcenie, ale chyba cierpisz na nadmiar wolnego czasu. mimo, że coś innego piszesz. Jednak wysyłane przez Ciebie wpisy często są sprzeczne. Pozdrawiam może to jeszcze kiedyś wpadnę

  OdpowiedzUsuń
 3. sweterek fajny, ale spodnie nie z mojej bajki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne zdjęcia!
  zobacz również piękne sukieneczki z eko skórki idealne do świetnych stylizacji na andrzejki i sylwestra!

  OdpowiedzUsuń
 5. WITAJ!
  WIDZĘ, ŻE LUBISZ MODNE UBRANIA I DODATKI, MOŻE ZNAJDZIESZ COŚ DLA SIEBIE NA NASZYCH AUKCJACH, MARKOWE UBRANIA W NISKICH CENACH, ORYGINALNE I WYJĄTKOWE, JAK TY! ZAPRASZAM:

  http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26330448

  OdpowiedzUsuń